سلامت - 3 روز ago

تایید رسمی افزایش دو برابری بیماران کرونا در تهران

در اولین بیانیه رسمی پس از مراسم مذهبی محرم ، موج سفرهای خارج از شهر و بازگشایی مدارس ، وزارت بهداشت ایران تایید کرد که تعداد بیماران کرونا در تهران دو برابر شده است.

علیرضا رئیسی ، معاون وزیر بهداشت در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، سه شنبه ، شانزدهم سپتامبر گفت که تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا در تهران از ۹۰۰ نفر در روز به ۱۸۰۰ نفر افزایش می یابد.

وی خاطرنشان کرد: هرچه “سطح انطباق با پروتکل های بهداشتی” پایین تر باشد ، بیماری بیشتر شروع می شود.

در هفته های اخیر ، انتقادها در مورد سیاست دولت مبنی بر صدور مجوز ، سفرهای تعطیلات در این ماه و بازگشایی مدارس افزایش یافته است ، زیرا تعدادی از کارشناسان بارها در مورد شیوع ویروس کرونا هشدار داده اند.

معاون وزیر بهداشت گفت که به دلیل کاهش انطباق با پروتکل ها ، تعداد بیماران در واقع از ۷۸٪ در آوریل به ۱۷.۵٪ در ژوئن افزایش یافته است.

ریسی همچنین به وضعیت بیماری مشابه در برخی از استانها اشاره کرد.

طبق آماری که سخنگوی وزارت بهداشت روز دوشنبه ارائه داده است ، ۱۳ منطقه در ایالت “قرمز” و ۱۵ استان در حالت “آماده باش” هستند.

آداب و رسوم مذهبی ماه محرم با اجازه ستاد ملی کرونا و تأیید مقامات ارشد دولتی برگزار می شد. اما در همان زمان ، یکی از اعضای ستاد ملی کرونا ، از عدم توانایی در پیروی از راه دور و پیروی از دستورالعمل های مراسم و جلوگیری از شیوع بیماران کرونا.

طبق آمار رسمی ، حدود چهار میلیون سفر به استانهای مختلف در تعطیلات پنج روزه همان ماه و بدون محدودیت انجام شده است.