فرهنگ و هنر - 2 هفته ago

خانه هنرمندان ایران «در آستانه تعطیلی قرار گرفته است»

مدیر کل خانه هنرمندان ایران ، دوشنبه ، ۱۷ شهریور ، اعلام کرد که ممکن است این مرکز به دلایل مالی تعطیل شود.

مجید رجبی میمار ، در گفت وگو با “ایسنا” ، در مورد مشکلات جدی مالی این مکان و عدم حمایت شهرداری و وزارت ارشاد گفت: متأسفانه این مکان فرهنگی پس از ۲۱ سال فعالیت تعطیل می شود.

وی با اشاره به اینکه پس از بحران کرونا ، خانه هنرمندان تمام درآمد خود را از دست داد ، گفت: شهرداری از ابتدای امسال کمک های مالی خود به خانه هنرمندان را قطع کرده است.

خانه هنرمندان در خیابان ایرانشهر تهران ساختمانی از دوران پهلوی اول و یک پادگان نظامی بود که با تغییراتی در سال ۱۳۷۸ به خانه هنرمندان ایران تبدیل شد.

اثر ويروس کرونا در عرصه فرهنگ و هنر

به گزارش پایگاه اینترنتی آرت اند آبجکت، شیوع کرونا جهان را طی یک ماه گذشته به طرز چشمگیری تغییر داد. این امر کسب و کارهای جهانی از جمله بازار هنر را عمیقا تحت تاثیر قرار داده است. تنها در سال ۲۰۱۸ میلادی فروش تولیدات هنری به ۶۷.۴ میلیارد دلار رسید.

با وجود قدرت گذشته، بازار هنر اینک در مواجهه با سرعت بالای شیوع این همه گیری جهانی به تقلا افتاده است. همزمان با بسته شدن موقت درهای موزه‌ها و گالری‌ها به روی عموم، تعدادی از نمایشگاه‌های برجسته هنری نیز لغو یا به زمان دیگری موکول شدند که از آن جمله می‌توان به نمایشگاه فریز (Frieze) نیویورک و آرت بازل (Art Basel) هنگ کنگ اشاره کرد.