فیلم و سریال - 2 هفته ago

نمایش “اقیانوس پشت پنجره” در سان‌فرانسیسکو

فیلم “اقیانوس پشت پنجره” ساخته بابک نبی زاده که شاهد دومین حضور بین المللی وی است نیز قرار است در تاریخ روز ۲۹ شهریور (۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰) در بخش فیلم های کودکان جشنواره فیلم های ایرانی سانفرانسیسکو (IFF) نمایش داده شود.

“اقیانوس پشت پنجره” داستان کودکان خلاق جزایر جنوبی ایران است که علی رغم رونق چشمگیر چرخه اقتصادی و تجارت کالا و به دلیل موقعیت استراتژیک منطقه ، در شرایط سخت و حداقل امکانات رفاهی زندگی می کنند.

این بچه ها همیشه سعی می کنند در مناطق جذاب جزیره با استفاده از موسیقی سنتی ، آینه های قدیمی و رقص های محلی از گردشگران خارجی درآمد کسب کنند.

فیلم تخیلی آن سوی پنجره به تهیه کنندگی سید جلال شووشیان محصول مرکز امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال 1397 است.

این فیلم شش جایزه را در دو بخش سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان به دست آورد.

فیلم های ارسالی به سیزدهمین دوره جشنواره فیلم ایران در دسته های مختلفی از جمله فیلم های بلند ، مستند ، کوتاه ، کارتون ، موزیک ویدئو و کودک انتخاب شدند.

این رویداد سینمایی اولین جشنواره مستقل فیلم ایرانی در خارج از ایران است که در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد و شامل فیلم های تولید شده یا درباره فیلمسازان ایرانی است.

وی در سال ۲۰۱۳ برای فیلم انیمیشن “چرا این تلفن زنگ نمی زند؟” جایزه بهترین فیلم انیمیشن “سپنتا” جشنواره فیلم ایرانی در سانفرانسیسکو را از آن خود کرد. به کارگردانی هادی یاگینلو و تهیه کنندگی مرکز رشد فکری.

سیزدهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی سان‌فرانسیسکو از ۲۹ تا ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ در شهر سان‌فرانسیسکو کشور ایالات متحده آمریکا برگزار می‌شود.