سیاسی - آگوست 11, 2020

قانونگذاران آمریكا: قطر از تروریسم حمایت می كند

به نظر می رسد که ایالات متحده پس از گزارش‌هایی که از بودجه آن برای سازمان های تروریستی در سرتاسر جهان منتشر شده است ، جدی ترین رفتار قطر را مورد بررسی قرار داده و آن را مورد بازنگری قرار می دهد ، که جدیدترین آنها شبه نظامی حزب الله بود.

این نامه رژیم قطر را به تأمین مالی تروریسم ، ایجاد بی ثبات منطقه و پناه دادن به رهبران جنبش های تروریستی متهم کرده است.

آنها همچنین رسانه های قطر را از وقایع جهان در مقایسه با نادیده گرفتن آنچه در قطر رخ می دهد ، مسخره کردند.
آنها به قانون اخیر قطر استناد كردند كه هرگونه پوشش رسانه ای را كه موجب بی ثباتی كشور می شود ، جرم می شمارد.

آنها همچنین از دولتها خواستند به جای اینکه آنها را در معرض خطر رژیم تروریستی قطر قرار دهند ، نیروهای نظامی موجود در قطر را برگردانند.

در همین راستا ، قانونگذاران ارشد جمهوری خواه ، از جمله تد کروز ، تام کتون و مارکو روبیو ، نامه ای تند به وزارت دادگستری نوشتند و از آن خواستند که فوراً شبکه الجزیره قطر را به عنوان یک عامل خارجی ثبت کند.
آنها از اینکه هنوز این کار را نکرده اند ، تعجب کرده اند.

از سال ۲۰۱۷ ، بسیاری از کنگره ها با وزارت دادگستری در رابطه با اجرای FARA در شبکه رسانه ای الجزیره قطر همکاری داشته اند.

این شامل نامه ای است که سال گذشته ارسال شده است و از دولت خواسته است تا مراحلی را که برای تعیین اینکه آیا الجزیره باید به عنوان مشتری خارجی ثبت نام کند ، روشن کند یا خیر.

در این نامه آمده است که الجزیره در فعالیت های سیاسی شرکت می کند و اطلاعاتی را در داخل ایالات متحده منتشر می کند که منافع قطر را ارتقا می بخشد.

الجزیره مدت طولانی به عنوان نماینده تبلیغاتی برای شاهزاده تمیم بن حمد آل ثانی و بقیه خاندان حاکم قطر کار کرد.