سلامت - جولای 11, 2020

محسن هاشمی : تهران به دلیل کرونا ویروس باید به مدت دو هفته برداشته شود

رئیس شورای شهر تهران: تهران به دلیل کرونا ویروس باید به مدت دو هفته برداشته شود

در روزهای اخیر ، تعدادی از شهرهای ایران از جمله تهران شاهد افزایش تعداد بیماران کرونا ویروس بوده اند.

محسن هاشمی ، رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: “با توجه به اینکه تعطیلات تابستانی نیز شک دارد.
یک تعطیلات مشابه نوروز به مدت دو هفته در تهران برگزار می شود تا بار دیگر از ابتلا به آمار کرونا کاهش یابد”

در یک مصاحبه رادیویی ، آقای هاشمی گفت که محدودیت های قبلی در تهران برداشته شده است و محدودیت های قبلی باعث کاهش تعداد کرونا ویروس شده است.

وی افزود: اما کم کم اوضاع عادی شد و اوضاع به نفع اقتصاد بهتر شد تا مردم بتوانند در زندگی خود به جلو حرکت کنند و ما شاهد افزایش بیماری در تهران بودیم و همه انتظار داشتند که این وضعیت وجود داشته باشد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: “در حال حاضر ما باید تصمیمات سخت گیری را در تهران اتخاذ کنیم و باید تمام فعالیت های اسفند و فروردین و اوایل اردیبهشت را تکرار کنیم تا مشکلات در این زمینه کاهش یابد.”

۴۵۰۰ نفر از کارکنان بهداشتی و درمانی در تهران کرونا گرفته‌اند

علی رضا زالی ، فرمانده کرونا در تهران ، هشدار داد که ممکن است افزایش تعداد پزشکان ، پرستاران و سایر کارمندان مراقبت های بهداشتی به ویروس کرونا آلوده شده و بنابراین نمی تواند خدمات پزشکی ارائه دهد.

زالی گفت: به دلیل بیماری مزمن ، تعداد زیادی از کارکنان بهداشت و درمان به دلیل ویروس های کرونا از بخش خدمات خارج شده اند ، بنابراین باید اقدامات موقت را انجام دهیم.

او گفته باید ظرفیت کار سازمان‌ها پایین بیاید و از فرصت تابستان برای تعطیلی و کاهش فعالیت‌ها استفاده شود تا شیوع کرونا مهار شود.