سلامت - جولای 9, 2020

معاون وزیر بهداشت: شیوع کروناویروس در جنوب در حال افزایش است

معاون وزیر بهداشت: شیوع کروناویروس در جنوب در حال افزایش است

قاسم جان بابایی ، معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سه هفته گذشته به ویژه در استان های جنوبی و جنوب غربی تعداد مبتلایان به کروناویروس افزایش یافته است.

این پس از که معاون وزیر بهداشت شامگاه چهارشنبه از بیمارستان امام رضا (ع) در شهر مقدس مشهد بازدید کرد.

قاسم جان بابایی در گفتگو با خبرنگاران افزود: موارد کروناویروس در خوزستان ، بوشهر ، هرمزگان ، کردستان ، کرمانشاه ، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی شاهد تشدید بزرگی بود.

وی ادامه داد: “افزایش تعداد تلفات در استان خراسان رضوی نیز متاثر از استان های خراسان جنوبی و خراسان شمالی و شرایط ویژه شهر مشهد بوده است.”

او افزود: به دلیل قرمز شدن وضعیت کرونا در برخی شهرستان‌های این خطه شمال کشور، مسافران تهرانی و سایر استان‌های کشور به این استان سفر نکنند.

معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حالی که از دو ماه قبل تعداد موارد عفونت در کشور به حداقل رسیده است ، اکنون می بینیم که تعداد بیماران بیمارستانی در اثر عفونت هایويروس كرونا به میزان قابل توجهی در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد زیرساخت خوبی برای معالجه مبتلایان به عروق کرونوی ایجاد کرده است ، افزود: در حال حاضر 410 بیمار تحت درمان با کروناویروس قرار دارند.