کتاب الکترونیکی - ژوئن 30, 2020

«وضعیت بی‌عاری»؛ داستانی به‌کمال

«وضعیت بی‌عاری»؛ داستانی به‌کمال

داستان «وضعیت بی‌عاری» نوشته «حامد جلالی» از نظر زبان ، ترتیبهای روایی ، روشهای داستان پردازی و طرح اصلی بسیار شگفت انگیز و بی نقص است.

با این حال ، به نظر می رسد وجود برخی صحنه ها که مطابق با فضای کلی نیست ممکن است باعث شده است که اثر به شکلی که باید در جامعه نمایش داده نشود و خوانده شود.

اگرچه این 98 سال دشوار بوده است ، ایرانیان انواع مشکلات را از سیل و وقت آزاد تا دردهای بیماری و از بین رفتن تجربه کرده اند.
نویسندگان و صنعت نشر تحمل این آسیب را تحمل نکردند و هزاران سال به میراث زبان فارسی فارسی اضافه شدند.

اولین رمان داستانی بلند ، حمید جلالی ، در بخش داستانی طولانی و دوازدهمین رمان جایزه جلال شناخته شد.

پرونده راوی «وضعیت بی‌عاری» در 68 فصل ذکر شده است ، اگرچه فصل ها شامل یک شماره نیستند و هر یک از آنها به نام راوی همان فصل نامگذاری شده است و هر فصل از قبل جداست.

داستان حول محبت عشق یک دختر مسلمان (حلیمه) و پسری از مذهب مندائی (رام) است که از اواسط دهه چهل آغاز می شود و پس از چندین دوره فراز و نشیب دوباره جمع می شود. با این حال ، به دلیل وضعیت مذهبی خود ، آنها قادر به ازدواج با یکدیگر نیستند ، از خانه هایشان آواره می شوند و در نهایت مکانی برای زندگی و استراحت در جزیره مینو پیدا می کنند.

حامد جلالی كيست؟

حامد جلالی (متولد ۹۴) نویسنده این کتاب ، دانشجوی ادبیات نمایشی از دانشگاه رادیو و تلویزیون است که اواخر دهه هفتاد با نوشتن یک داستان کوتاه وارد فضای ادبیات شد.
وی جوایز مختلفی از جمله بهترین نویسنده جهان اسلام ۱۳۸۵، جایزه ادبی اصفهان ۱۳۸۴، جایزه ادبی خلیج فارس یاسوج ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲، جایزه ادبی غدیر ۱۳۹۱ دریافت کرد.

وی همچنین در سال جایزه ادبی نثر معاصر مراغه ۱۳۸۹ و ۱۳۹۱ و جایزه ادبی یوسف دفاع مقدس دریافت کرد. سرانجام ، پس از حدود دو دهه آموزش داخلی در داستان کوتاه و تئاتر ، اولین اثر خود را منتشر کرد.