فرهنگ و هنر - 2 هفته ago

آمار ۴۴ هزار نفری سینماها بعد از بازگشایی

آمار ۴۴ هزار نفری سینماها بعد از بازگشایی

مدیرکل روابط عمومی بنیاد سینما اعلام کرد: ۴۴۰۰۰ نفر در دور جدید بازگشایی سینما شرکت می کنند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فیلم ، مسعود النجیفی با بیان اینکه آمار فروش و مخاطبان فیلم از اول ژوئیه در وب سایت شرکت فیلم منتشر شده است، اظهار داشت: تا زمان خرید در سیستم سامانه سمفا ، برای استفاده سینماگران ، منتقدین و رسانه ها بصورت آنلاین اعلام می شود.

مدیرکل روابط عمومی بنیاد فیلم خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رئیس بنیاد سینما با تمرکز بر شفافیت ، سیستم سینمای این شهر در سال گذشته این اطلاعات را در اختیار عموم قرار داد و فرض بر این است که سامانه سامفا آمارهای جامع تری را در سال جاری منتشر خواهد کرد.

وی با اشاره به آمار مخاطبان سینما بعد از بازگشایی گفت: ۴۳ هزار و ۹۶۱ نفر تا این لحظه مخاطب فیلم های روی پرده بودند که از این تعداد حدود ۶۰ درصد به شنای پروانه، ۲۵ درصد به فیلم خوب بد جلف ۲ و ۱۵ درصد به فیلم های دیگر اختصاص دارد.

نجفی مخاطبان پنج شنبه و جمعه را حدود ۳۰ هزار نفر عنوان کرد و ادامه داد: تا این لحظه(۲۳:۳۰) ۱۸ هزار و ۵۷۴ نفر مخاطب فیلم های جمعه بودند که چند سانس فوق العاده همچنان ادامه دارد.

مدیرکل روابط عمومی بنیاد فیلم خاطرنشان کرد: “با آماری که در دو روز گذشته از فروش فیلم مشاهده شده است ، می توانیم نسبت به روند نمایش فیلم ها در روزهای آینده خوش بین باشیم.” خصوصاً این که با رعایت پروتکل های سالم در سینماها باید اعتماد مردم به سینماها جلب شود.
عمومی
همچنین ببینید
عموم