فرهنگ و هنر - 2 هفته ago

داوران شانزدهمین جشنواره تئاتر تیرنگ معرفی شدند

داوران شانزدهمین جشنواره تئاتر تیرنگ معرفی شدند

با معرفی داوران شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ ، رقابت نمایشنامه‌های ارسالی برای این رویداد فرهنگی در مازندران آغاز شد.

دبیرخانه دائمی داوران شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر  بومی تیرنگ برای شانزدهمین دوره این جشنواره اسامی داوران این رویداد سراسری را اعلام کرد.

یاسر دهمودی برنتی ، رئیس واحد هنرهای نمایشی مرکز هنرهای مازندران و دبیر شانزدهمین جشنواره ترنگ تئاتر ملی گفت: حسن دولت آبادی ، نویسنده ، کارگردان و معلم تئاتر.
اين بعلاوه سینا دیلشادی مدیر سابق مرکز هنرهای مازندران و نویسنده و کارگردان تئاتر ، ایوب آقاخانی هنرمند مشهور تئاتر که خواهد بود سه قاضی این دوره از ترنگ هستند.

وی افزود: از زمان شیوع ويروس كرونا و شرایطی که به وجود آورد ، اوضاع اسرارآمیز در جامعه ایجاد کرد ، بخش تحقیقات جشنواره اخیراً حذف شده است.
اما به منظور احترام به گروههایی که وارد جشنواره شده اند ، هدیه ها در زمان اختتامیه اهدا می شوند. »به شرکت کنندگان در این بخش ارسال می شود.

شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر تیرنگ توسط واحد هنرهای نمایشی مرکز هنرهای مازندران برگزار می شود.
این با تمرکز بر نقش آئین های دینی در زندگی و نقش انقلاب اسلامی در احیای و یادگیری آئین ها.

اخیراً ، جشنواره تئاتر بومی ترنج شامل تحقیقات و نمایش های میدانی است که در تئاترها و نمایش های میدانی در باغ میلال و باغ ساری برگزار شده است.