دو جایزه برای ایرانیان از جشنواره بین المللی ونیز

دو جایزه برای ایرانیان از جشنواره بین المللی ونیز

فیلم‌های کوتاه «دیگری» ساخته سامان حسین‌پور و آکو زند کریمی و «تشدید» اثر شیرین صبور، جوایزی را از جشنواره بینافرهنگی ونیز دریافت کردند.

جشنواره فرهنگ ونیز Venice Intercultural همچنین برای یک فیلم کوتاه دیگر بدون دیالوگ به کارگردانی سامان حسین پور و آکو زند کریمی جایزه بهترین فیلم کوتاه.
و فیلم مستند با موضوع زنان در فیلم کوتاه کوتاه فشرده شرین صبور را دریافت کرد.

جشنواره بین فرهنگی ونیز اولین نسخه خود را در ونیز برگزار کرد.
بر این اساس که هر کشوری فرهنگ ، هویت و دیدگاه جهانی خود را دارد و این تفاوت یک گنج ارزشمند در تجربه بیولوژیکی بشریت است.

این جشنواره آثاری با جنبه های فرهنگی محلی و ملی را برای دستیابی به مفهوم غنی سازی متقابل ارزش ها ، آداب و رسوم و سنت ها ، فراتر از همزیستی ساده ، از همه نقاط جهان می پذیرد.

فیلم هایی با موضوعاتی از قبیل روابط بین زن و مرد ، آموزش ، نوجوانی ، پیری ، بیماری ، همبستگی ، خشونت، دوستی ، روابط با طبیعت و یا موضوعات گسترده دیگری از این دست قطعاً جنبه های مهمی از وابستگی فرهنگی فیلم دارد.

این کانون مورد توجه برگزارکنندگان جشنواره است و هدف از آن ایجاد افق های جدید و ادامه مسیر خود با ایجاد یک محیط پویا و پویا است.

با توجه به شیوع ویروس كرونا، فیلم های انتخاب شده برای جشنواره در ونیز در سینما روباز با اقدامات بهداشتی در تاریخ ۲۹ می ۲۰۲۰ برابر با ۹ خردادماه به نمایش در می آیند.

نيز بخوانيد: فیلم‌های کوتاه ایرانی در جشنواره هندی شركت كرد