بنیاد “فارابی” ایرانی از کار سینمایی با موضوع کرونا حمایت می کند

بنیاد "فارابی" ایرانی از کار سینمایی با موضوع کرونا حمایت می کند

مدیرعامل بنیاد فیلم فارابی اظهار داشت: بنیاد “فارابی” ایرانی از کارهای سینمایی که با موضوع كرونا پشتیبانی می کند.

علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، با حضور در سازمان نظام پزشکی گفت: بنیاد فارابی آمادگی دارد داستان‌ها، فیلم‌ها و تصاویر بدیع و دست‌اولی که توسط پزشکان و پرستاران و سایر مردم تهیه شده و در سامانه کرونا روایت ثبت می‌شود، بررسی کرده و از میان آنها فیلمنامه سینمایی با هدف تولید فیلم تهیه کند تا خاطره‌های تصویری درست و دقیقی از روزهای کرونایی در حافظه سینمای ما بماند.

او بر لزوم تأمل در مسئله تغییر رفتار جامعه پس از بحران کورنا تأکید کرد و گفت: لازم است رفتار دیجیتالی جامعه در مقابله با این بحران را با دقت مورد بررسی قرار دهیم.
و در این پروژه ملی با توجه به مضامین چند رشته ای ، مطمئناً می توان شاهد تغییرات بسیاری بود.

مدیر بنیاد فیلم فارابی در نظر گرفت که کورونا بزرگترین حماسه درام و ملودراماتیک است که امروز بشریت در آن می گذرد.

تابش از سرپرستان پروژه «کروناروایت» خواست تا سوژه ها ، داستان ها و روایت های این حماسه ملی را ارسال کنند تا منابع سینمایی و تئاتری مورد نیاز سینما را برای پوشش مطلوب روایت‌های بومی این همه‌گیری تأمین کنند.

مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی کرونا را بزرگ‌ترین بستر درام و ملودرام حال حاضرِ جامعه بشری دانست و گفت: قصه‌های فراوانی در این چند ماه در بیمارستان‌ها، خانه‌ها و خیابان‌های کشورمان روی داده است که ظرفیت تبدیل شدن به ایده اولیه فیلم‌های ماندگاری را دارند.

تابش «کروناروایت» را پاسخ به یک نیاز در این مقطع زمانی دانست و اظهار کرد: کابوس تکرار این فاجعه، این‌بار با نسل جدیدتری از ویروس‌ها، تا دهه‌ها ذهن مردم جهان را به خود مشغول خواهد کرد وظیفه ما ثبت آن است

پروژه «کروناروایت» با هدف ضبط بیشترین تعداد لحظه های جاودانگی روبرو با کرنا تحت مدیریت محمد کیاسالار راه اندازی شده است.

تابش در ادامه گفت که امید است آثار رویداد «کرونا روایت» در بخش‌هایی از جشنواره‌های ملی سینمایی به نمایش درآید.

تمامی هنرمندان و کادر بهداشت و درمان کشور را دعوت به مشارکت کرده و متقاضیان شرکت در این رویداد تا ۱۵ تیرماه سال جاری فرصت دارند با مراجعه به وبسایت سازمان نظام پزشکی به نشانی irimc.org نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام و ارسال آثار خود در سامانه «کرونا روایت: ثبت لحظه‌های ماندگار» اقدام کنند.