دو شهر بزرگ ایران از روز جمعه قرنطینه می‌ شوند

به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا ، ورود و خروج از شهرستان‌ های آبادان و خرمشهر از روز جمعه ممنوع می‌ شود

دیشب نشست ستاد مشترک مقابله با کرونا ویژه شهرهای آبادان و خرمشهر به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد

در این نشست که با حضور مسؤولان رده اول دو شهرستان برگزار شد، برنامه‌ ریزی لازم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان های آبادان و خرمشهر اتخاذ شد.

مهمترین و اساسی‌ ترین برنامه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا که در این نشست به تایید رسید، اعمال محدودیت یک هفته‌ تردد و قرنطینه شهرستان‌ های آبادان و خرمشهر است.

قرار است که قرنطینه آبادان و خرمشهر از روز جمعه (هشتم فروردین‌ ماه) اجرا شود.

تاریخچه ویروس کرونا

نوع جدید کرونا ویروس در اواخر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین گسترش پیدا کرد و  به دنبال آن مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند.

دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید است. در ماه مارس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است.

اکنون با گذشت چند  ماه شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما ویروس کرونا به کشورهای دیگر راه یافته است. در ایران از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری به مدت دو هفته در خانه بمانند تا همگان بتوانند این بیماری را ریشه کن کنند.