تایید دو مورد ابتلای دیگر به ویروس کرونا در قم

خبرگزاری رسمی ایرنا روز پنج‌شنبه، اول اسفندماه، به نقل از رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر در وزارت بهداشت ایران از تایید ابتلای دو بیمار دیگر به ویروس کرونا در قم و انتقال «پنج فرد مشکوک دیگر از قم» به بیمارستان‌های تهران خبر داد.

پس از مرگ دو بیمار مبتلا به بیماری کرونا در استان قم، دولت حسن روحانی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تشکیل داد و «قرارگاه کرونا ویروس» نیز در وزارت بهداشت تشکیل جلسه داد.

انتقال پنج نفر مشکوک به تهران

در همین حال خبر رسید که موارد مشکوکی نیز در سه شهر تهران، قم و بابل و اراک شناسایی شده‌ است.

حال خبرگزاری ایرنا به نقل از محمدمهدی گویا می‌گوید که از این افراد پنج نفر از قم به تهران منتقل شده‌اند.

آقای گویا درباره مبتلایان قمی گفت: «این افراد هیچ ارتباطی با خارجی‌ها یا چینی‌ها نداشته‌اند. بنابراین منشاء بیماری بر اساس اطلاعاتی که داریم از خارج کشور نیست، اما در حال بررسی منشاء بیماری هستیم و هنوز بر این باور نیستیم که منشاء بیماری زوار پاکستانی یا کشورهای دیگر بوده باشد….»

مرگ دو نفر مبتلا به كرونا

پس از روزها انکار شناسایی موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا از سوی مقام‌های وزارت بهداشت ایران، این وزارتخانه در آخرین روز بهمن سال جاری از ابتلای دو شهروند ساکن قم به این ویروس و تنها ساعتی بعد، از مرگ هر دو آنها خبر داد

وز پنج‌شنبه، اول اسفندماه، خبرگزاری مهر نوشت که پس از مرگ این دو بیمار، جلسه قرارگاه ویروس کرونا با حضور وزیر بهداشت، اعضای شورای معاونان و مدیران ارشد وزارت بهداشت و ارتباط ویدئو کنفرانس با رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد.

از جزئیات این جلسه اطلاعی در دست نیست، اما خبرگزاری مهر نوشته که «اتخاذ تدابیر کنترلی و مراقبتی در پیشگیری از افزایش موارد» ویروس کرونا از موضوعات مورد بحث در این جلسه بوده است.

تایید دو مورد ابتلای دیگر به ویروس کرونا در قم

روز پنج‌شنبه روزنامه شهروند نیز به نقل از یک منبع آگاه که به نام وی اشاره‌ نکرد نوشت علاوه بر دو شهروند ساکن قم که بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند، «دو مورد مشکوک دیگر» نیز در این شهر بستری شده‌اند.

این روزنامه جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه نکرده، اما منبع خود را یکی از پزشکان بیمارستان معرفی کرده است.

مصطفی جوانیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل در مازندران، هم گفته که دو فرد مشکوک به ویروس کرونا در شهرستان بابل شناسایی شده‌اند.

به گفته وی، این دو فرد هم اکنون در «قرنطینه قرار دارند و نمونه‌گیری از آنها در حال انجام است و تا قبل از مشخص شدن نتیجه نمونه‌گیری از آنها نمی‌توان به طور دقیق در مورد ابتلا این دو نفر به ویروس کرونا اظهار نظر دقیقی داشت».

telegram: https://web.telegram.org/#/im?p=@jalebh4

twitter: https://twitter.com/JalebehIran

instagram
https://www.instagram.com/jalebeh_iran/

facenama: https://facenama.com/jalebh54

aparat: https://www.aparat.com/roya345