برنده جایزه رمان عاشقانه «لیلی» «آخرین روز زمستان» شد

نخستین دوره جایزه ادبی «لیلی» در دو بخش حرفه‌ای و نوقلم، به ترتیب به رمان‌های عاشقانه «آخرین روز زمستان» اثر زهرا اسماعیل‌زاده و «یه نفر مثل تو» نوشته ویدا چراغیان اهدا شد

جایزه ادبی «لیلی» 

این جایزه نخستین جایزه ایرانی در ژانر رمان‌های عاشقانه است و از سوی انجمن نویسندگان عامه‌پسند تاسیس شده است.

علاوه بر دو رمان یادشده که در بخش‌های اصلی برنده شدند، در بخش جانبی و با رای مخاطبان نیز رمان «یلدای بی‌پایان» نوشته زکیه اکبری به عنوان برگزیده این بخش حائز رتبه برتر و دریافت لوح و تندیس شد.

دبیرخانه جایزه ادبی لیلی این آثار را از میان ۲۰۰ رمان انتخاب کرده است. داوری این دوره از جایزه را شهره احدیت، شهلا آبنوس و علی‌الله سلیمی بر عهده داشتند.

محمدحسن شهسواری، نویسنده، در مراسم اختتامیه این جشنواره، زنان را مخاطب اصلی این ژانر ادبی دانست و درباره اهمیت جایزه ادبی لیلی نیز گفت: «نویسندگان این ژانر به نوعی رهبران فکری بخشی از جامعه به شمار می‌آیند. ادبیات عامه‌پسند فقط سرگرم‌کننده نیست.»

اولین دوره جایزه لیلی که به بهترین رمان در ژانر عاشقانه اهدا می‌شود

رجبعلی اعتمادی، معروف به ر-اعتمادی و نویسنده رمان «شب ایرانی»، نیز آغاز جایزه لیلی را «اتفاق مبارکی» در ادبیات فارسی دانست و ابراز امیدواری کرد «این حرکت رو به جلو باعث شود بخشی از ادبیات ایران که بار اصلی کتابخوانی را در جامعه بر دوش دارد شکوفاتر شده و آثار ماندگاری به مخاطبان عرضه کند.»

اولین دوره جایزه لیلی که به بهترین رمان در ژانر عاشقانه اهدا می‌شود، روز بیست و هشتم بهمن‌ماه سال جاری برگزار شد.

telegram: https://web.telegram.org/#/im?p=@jalebh4

twitter: https://twitter.com/JalebehIran

instagram
https://www.instagram.com/jalebeh_iran/

facenama: https://facenama.com/jalebh54

aparat: https://www.aparat.com/roya345