ویروس کرونا وارد ایران شد!

زارت بهداشت ایران روز چهارشنبه، ۳۰ بهمن‌ماه، رسما اعلام کرد که نتیجه آزمایش‌های اولیه از دو مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در شهر قم مثبت بوده است.

https://t.me/jalebh4/1348

خبرگزاری‌های ایران روز چهارشنبه به نقل از کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، این خبر را گزارش کرده‌اند.

این نخستین‌ بار از زمان انتشار اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا در کشور چین است که ایران از مثبت بودن نتیجه آزمایش‌ افراد مشکوک در این زمینه خبر می‌دهد.

انتشار اخبار مربوط به ابتلا یا مرگ و میر احتمالی در این زمینه را به بعد از برگزاری انتخابات مجلس موکول کند

پیش از این وزارت بهداشت بارها اعلام کرده بود که هیچ مورد آلودگی به ویروس کرونا در ایران وجود ندارد و همه خبرهایی که در این زمینه منتشر شده، شایعه است.

روز گذشته هم نامه‌ای منتسب به وزیر کشور به وزیر بهداشت منتشر شد که از وی خواسته بود انتشار اخبار مربوط به ابتلا یا مرگ و میر احتمالی در این زمینه را به بعد از برگزاری انتخابات مجلس موکول کند که قرار است دوم اسفند برگزار شود.

وز چهارشنبه وزارت بهداشت این نامه را تکذیب کرده و تصویر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی از این نامه را «جعلی» دانست.

دو مورد ابتلا به ویروس کرونا در شهر قم شناسایی شد

کریم همتی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم از پیگیری حقوقی این وزارتخانه درباره «نامه‌های جعلی» منتشر شده در مورد شیوع کرونا در کشور خبر داده بود.

با این حال، ساعتی بعد، خبرگزاری ایسنا به نقل از کیانوش جهانپور نوشت که «آزمایش اولیه به عمل آمده از نمونه‌های ارسالی مشکوک به ابتلا به کرونا ویروس جدید، در دو مورد مثبت گزارش شده و آزمایشات بعدی برای بررسی قطعیت موضوع در حال انجام است».

وی از قرنطینه این دو فرد آلوده به ویروس کرونا خبر داده و گفت: «تیم‌های مدیریت و کنترل بیماری‌های واگیر در شهر قم مستقر شده‌اند.»