اجتماعى - فوریه 13, 2020

برف و بهمن در استان گیلان ۷کشته و ۷۸مصدوم بر جای گذاشت

بر اثر بارش برف و بهمن در استان گیلان تاکنون ۷تن کشته و ۷۸تن مصدوم شدند.

مردم شعار می دھند مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم.

 نجات یک نفر از زیر بهمن

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو ، درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در استان گیلان به دلیل حجم زیاد بارش برف اظهار داشت: برف بی‌سابقه‌ای در استان گیلان باریده است و متوسط بارش بالای 90 سانتی‌متر است و در بعضی از ارتفاعات به 2 متر هم می‌رسد.

وی گفت: در مرحله نخست امداد و نجات مطرح شد و افرادی که در راه مانده بودند علی‌رغم اینکه مسیرهای قزوین به رشت و رشت به قزوین مسدود شده بود وی عده‌ای با استفاده از مسیرهای انحرافی وارد جاده شده بودند و در نهایت حدود 2 هزار نفر در جاده اسکان اضطراری داده شدند.

نجار بیان داشت: در حال حاضر نسبت به بازگشایی راه‌ها نیز اقدام شده و دو طرف بزرگراه قزوین – رشت و رشت به قزوین بازگشایی شده است ولی تردد به کندی صورت می‌گرفت که در حال حاضر تردد نیز روان‌تر شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تأکید بر اینکه راه‌های اصلی استان مشکلی ندارد گفت: از مردم درخواست می‌کنیم تا اطلاع ثانوی از مسافرت به استان گیلان خودداری کنند.

کل سطح استان گیلان پوشیده از برف است

وی بیان داشت: کل سطح استان گیلان پوشیده از برف است و در حال تلاش هستیم که راه‌های روستایی را به صورت کامل بازگشایی کنیم.

نجار خاطرنشان کرد: 35 درصد از روستاهایی که به دلیل برف مسیرشان مسدود شده بود در حال حاضر بازگشایی شدند و روستاهایی در اولویت ما بودند که تولید جوجه‌های یک روزه داشتند و باید مسیر این روستاها باز می‌شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: تا امشب بالای 55 درصد از روستاها مسیرشان بازگشایی می‌شود و تا سه روز آینده کل مسیرهای استان به صورت کامل بازگشایی خواهد شد.

وی درباره قطع آب و برق نیز گفت: 250 هزار مشترک برق شهری و روستایی قطع شده است که 69 اکیپ در استان گیلان در حال وصل کردن برق هستند و تا امشب برق 240 هزار مشترک به صورت کامل وصل می‌شود و 10 هزار تای باقی‌مانده نیز تا فردا وصل خواهد شد.