سفرهای توریستی از چین به ایران ممنوع می شود

معاون وزیر بهداشت: سفرهای توریستی از چین به ایران ممنوع می شود

علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

با توجه به اعلام وضعیت اضطرار جهانی ویروس کرونا از سوی سازمان بهداشت جهانی، در کشور ما نیز اقدامات کنترلی و پیشگیرانه بر اساس پروتکل جهانی سازمان بهداشت جهانی و به صورت یکنواخت با سایر کشور اجرا می شود.

طبق نامه ای که امروز از وزارت بهداشت به دولت ارسال می شوند، سفرهای تفریحی از چین به ایران ممنوع و سفرهای کاری نیز محدود می شود.

کرونا وارد ایران هم خواهد شد

وزارت بهداشت: کرونا وارد ایران هم خواهد شد، اما نباید درباره آن بزرگنمایی کنیم / تاکنون ۶ مورد مشکوک به این بیماری دیده شده که نتیجه آزمایش همه آنها منفی بوده است

ییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد که بیمارستان‌های خاصی در همه استان‌ها برای پذیرش و مراقبت از بیماران احتمالی مبتلا به ویروس کرونا در نظر گرفته شده است.

محمد مهدی گویا شامگاه پنجشنبه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری درباره ویروس کرونا گفت: آنچه در فضای مجازی در خصوص ورود ویروس کرونا به کشور‌های همسایه منتشر شده با فضای واقعی، تفاوت‌های زیادی دارد. مرگ و میر ویروس کرونا جدید نسبت به سایر ویروس‌های کرونای مهم مانند مرس و سارس کمتر است.

کرونا به کشور‌های همسایه وارد نشده است

ویا بیان کرد: آنچه امروز شایعه شده که ویروس کرونای جدید به همسایگی ایران رسیده، بر اساس گزارش‌های سازمان جهانی بهداشت صحت ندارد. ویروس کرونای جدید در عراق، کردستان عراق و پاکستان و هیچ یک از کشور‌های همسایه که عنوان شده وارد نشده و تنها در یک کشور در منطقه، ابتلا به این ویروس تایید شده که آن هم امارات متحده عربی است.

وی ادامه داد: ویروس کرونای جدید خیلی شبیه به آنفلوآنزا بوده و ممکن است پزشک نیز قادر به تشخیص آن نباشد. اسم ویروس کرونا جدید، نگرانی زیادی ایجاد کرده و تا وقتی آزمایشات پزشکی اثبات نکرده که ویروس کرونای جدید شناسایی نشده، بهتر است که در محافل علمی با احتیاط در مورد آن صحبت کنیم.