فرهنگ و هنر - فيديو - ژانویه 15, 2020

آپارات

آپارات

آپارات از سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدئو در ایران است.این وبگاه توسط شرکت فناوران ایده پرداز صبا راه‌اندازی شده‌است و مدیریت آن‌ها بر عهده محمدجواد شکوری‌مقدم است.

آپارات بهترین وبگاه فیلم

آپارات در سال از سوی جشنواره وب ایران در بخش چندرسانه‌ای برخط، به انتخاب کارشناسان برگزیده شدو در سال ۹۰ نیز به عنوان بهترین وبگاه فیلم برگزیده شد.

آپارات اکنون در رتبه دوم الکسا در ایران بعد از گوگل قرار دارد.بسیاری از ویدئوهایی که امکان قرارگیری در دیگر سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدئو را دارند، در آپارات قرار نمی‌گیرند و پس از مدتی حذف می‌شوند.

این وبگاه بر اساس قوانین داخلی ایران عمل کرده و عدم ایجاد تنش سیاسی، عدم اهانت به مقامات سیاسی و مغایرت نداشتن با شئونات از قوانین اصلی بارگذاری آن هستند.

آپارات در بهمن ۱۳۸۹ آغاز شد

آپارات در بهمن ۱۳۸۹ درحالی که دسترسی به بسیاری از سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدئویی بین‌المللی در ایران مسدود بود، به کاربران ایرانی معرفی شد.

محمدجواد شکوری‌مقدم، مدیر سرویس آپارات دلیل ارائه این سرویس به کاربران ایرانی را حجم بالای درخواست‌های کاربران برای ارائه سرویس اشتراک‌گذاری ویدئو عنوان کرد.

پس از گذشت یک سال از بنیان‌گذاری سرویس، در بهمن ۱۳۹۰ نسخه اندروید آن نیز منتشر شد. پس از آن و در دی‌ماه ۱۳۹۱ تعداد بازدید روزانه ویدئوهای آپارات از مرز یک میلیون گذشت.

چرا آپارات روز گذشته  از دسترس خارج شد

مدیر سایت آپارات اعلام کرد: متاسفانه به دلیل اعمال تحریم‌های بین‌المللی از طرف شرکت ثبت‌کننده دامنه آپارات بدون اطلاع قبلی، ناگهان از دسترس خارج شد.

پس از اینکه طی روزهای اخیر سایت «آپارات» (سایت اشتراک‌گذاری ویدئو) در روزهای اخیر دچار اختلال شد، محمدجواد شکوری مقدم (مدیر سایت آپارات) درباره این اختلال نوشت:

«متاسفانه به دلیل اعمال تحریم‌های بین‌المللی از طرف شرکت ثبت‌کننده دامنه، آپارات بدون اطلاع قبلی، ناگهان از دسترس خارج شد. در حال انتقال به شرکت ثبت دامنه جدید هستیم، امیدواریم این فرایند بیش از یک روز زمان نبرد.

آپارات روز گذشته از دسترس خارج شد، اما امروز برگشت.