حقوق بشر - سیاسی - ژانویه 14, 2020

خسارت سیل در سیستان و بلوچستان

گروه استان‌ها ــ باران سیل‌ آسایی که جنوب سیستان و بلوچستان را فرا گرفت به بخش‌های مختلف زیرساختی و کشاورزی استان خسارت‌های زیادی وارد کرده است.

سیل روزهای اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان خسارت‌های زیادی به‌بار آورده است که می‌توان از خانه‌ها و زمین‌های کشاورزی آب‌گرفته، جاده‌ها و باغات تخریب‌شده و قطع آب، برق و تلفن به‌عنوان بخشی از خسارت‌های سیل در جنوب استان یاد کرد.

2000 واحد مسکونی روستایی و شهری سیستان و بلوچستان بر اثر سیل تخریب شد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در سیل اخیر و آبگرفتگی منازل مسکونی روستایی و شهری سیستان و بلوچستان 2 هزار و 500  واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب جدی دیده است

عباسعلی ارجمندی ظهار داشت: براساس برآورد اولیه بنیاد مسکن در سیل اخیر و آبگرفتگی منازل مسکونی روستایی و شهری سیستان و بلوچستان 2 هزار و 500 واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب جدی دیده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس برآوردهای اولیه سیلاب اخیر خسارت 651 میلیارد تومان به بخش کشاورزی، 332میلیارد تومان به زیرساخت‌های شهری و بیش از 6 میلیارد تومان به طرح‌های آب منطقه‌ای وارد کرده و آسیب سایر بخش‌ها هم در دست بررسی است.

مردم سیستان و بلوچستاندر حال غرق

ستاندار سیستان و بلوچستان گفت: سیلاب در جنوب این استان ارتباط بیش‌از ۵۰۰ روستا را قطع کرده و از این میان حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ روستا همچنان در محاصره سیل هستند. مردم سیل زده در حال غرق شدن هستند

ویدیو را از اینجا تماشا کنید👇🏻

https://www.aparat.com/v/TmfHE

خسارت سیل در بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان 651 میلیارد تومان برآورد شد

مدیرکل جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سیل چند روز اخیر استان در حوزه کشاورزی 651میلیارد تومان خسارت به بار آورده است‌.

غلام حیدر زورقی اظهار داشت: بر اساس برآوردهای اولیه سیلاب اخیر در منطقه بلوچستان 651 میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد شده که این میزان در حال افزایش است.

مدیرکل جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی شدید اخیر سبب خسارت به زمین‌های کشاورزی، قنوات، جاده‌های دسترسی مزارع، دامپروری، کانال‌های آبیاری، بندهای آبخیزداری و استخرهای پرورش ماهی در سیستان و بلوچستان شده است.

وی عمده خسارت بخش کشاورزی استان را در شهرستان‌های کنارک، نیکشهر، چابهار، قصرقند، دلگان، مهرستان، سرباز، بمپور، فنوج، سیب‌و سوران و خاش دانست و افزود:گروه‌های برآورد خسارت در منطقه حضور دارند و همچنان در حال بررسی دقیق میزان آن هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در این مدت 3هزار و 200 راس دام سبک و سنگین در استان تلف شده است افزود: 691 دامداری و 952 کلونی زنبور عسل نیز بر اثر سیل کاملا تخریب شده است.