خوردنی‌ ها به مقابله با کم‌ خونی کمک میکنند

وقتی صحبت از کم‌خونی می‌شود، تنها گزینه‌ای که به ذهن می‌رسد کمبود آهن است، اما خوب است بدانید که انواع مختلفی از بیماری‌های ناشی از کم‌خونی شامل، فقر آهن، کمبود ویتامین‌ها، شکل گلبول‌های قرمز، عفونی، التهابی، مغز استخوان و آپلاستیک وجود دارد.

برخی از این عوارض تنها درمان دارویی دارند، ولی تغذیه درمانی در برخی از موراد به عنوان مؤثرترین درمان اولیه محسوب می‌شود.

 مواد غذایی برای رفع کم خونی..

آهن بدنتان را تقویت کنیداصلی‌ ترین عامل کم خونی، کمبود آهن بدن است و همین موضوع سبب کم خونی شدید در میان بانوان می‌ شود، برای جذب آهن در بدن از مواد غذایی مقوی که می‌ توانند آهن بدنتان را تامین کنند استفاده کنید این مواد غذایی عبارت اند از گوشت گاو، گوشت‌های قرمز، بوقلمون، مرغ، ماهی، گوشت ارگان‌ها شامل دل و جگر و مواد غذایی غنی‌شده با آهن از جمله این مواد هستند.

مصرف روزانه انواع مختلفی از آنها به افرادی که با کم‌خونی قصد باردار شدن دارند، کودکان در سنین رشد، خانم‌های جوان و افرادی که کم‌خونی قابل توجهی دارند گاهی در کنار مکمل‌های آهن توصیه می‌شود.

خشکبار….

  خشکبار و غلات ذخیره آهن بدنتان را تامین می‌کنند؛ توت، انجیر خشک، برگه آلو، کشمش و حبوبات جوانه زده علاوه بر آنکه خوشمزه و سرشار از خواص هستند که به رفع کم خونی بدنتان کمک می‌کنند.

مواردی که بر جذب تأثیر گذار است….

پرهیز از نوشیدن چای یا قهوه همراه با غذا یا بلافاصله پس از غذا توصیه‌ای است که به جذب بالاتر آهن کمک می‌کند.

در مقابل مواردی نظیر استفاده جدا از منابع حیوانی و گوشت‌ها نه در قالب خورشت یا مخلوط با سبزیجات و غلات یا استفاده از ویتامین C نظیر آب لیمو ترش با غذاهای گوشتی یا مصرف مکمل آهن همراه با یک لیوان آب پرتقال، می‌تواند جذب را افزایش دهد.