ترس و غلبه بر آن

در این مطلب، نکاتی را یادآوری کرده‌ایم که می‌تواند به شما کمک کند تا بر ترس‌های خود غلبه کنید.

۱- ترس را حس کنید و به هر قیمتی آن را انجام دهید

«برای موفقیت، باید بتوانید جرات و جسارت خود را تقویت کنید و با افکار منفی خود مبارزه کنید.»
تنها راه غلبه بر ترس، روبرو شدن با آن است. سعی کنید ترس‌های خود را کنار بگذارید و کارهایی که در ذهن دارید را انجام دهید.

۲- فراتر از دلیل

گاهی ما از اصل یک اتفاق آگاه نیستیم و نمیتوانیم متوجه شویم چرا فردی را ملاقات کرده ایم، قطار را از دست داده ایم یا … . این موانع ناخواسته و غیر قابل پیش بینی و چنین تاخیرهایی در واقع نوعی توفیق اجباری یا مقدرات گیتی هستند.

۳- خیلی کوچک، خیلی دیر

باید همیشه به دنبال هدف‌ها رفت و هرگز از آغاز و انجام کارهای مورد علاقه خود نهراسید. اگر دوست دارید مسافرتی بروید، در کلاس زبان ثبت نام کنید یا … حتما همین امروز فهرستی از تمایلات خود را تهیه و بر اساس آنها برنامه‌ریزی کنید.

۴- حسرت خوردن

اگر با افرادی که سنشان از شما بیشتر هستند صحبت کنید بیشتر آنها میگویند که ما حسرت کارهایی که انجام نداده‌ایم را میخوریم نه حسرت کارهایی که انجام داده‌ایم را. اگر همیشه در زندگی امروز و فردا کنید، هرگز به نتیجه دلخواه نخواهید رسید. به یاد داشته باشید که هیچ نتیجه‌ای منفی نیست.

۵- پیدا کردن موانع

افراد موفق اصولا کارهایی را انجام میدهند که دیگران آنها را سخت و دشوار می‌نامند. آنها بطور ذاتی موفق و خوش‌شانس به دنیا نیامده‌اند، بلکه با اراده، سخت کوشی و نداشتن ترس به موفقیت های خود رسیده‌اند. آنها به جای پیدا کردن موانع، موقعیت‌ها را کشف می‌کنند.