چه اتفاقی برای بدن افتاده است، بعد از مرگ؟

-توقف قلب و جریان خون:
این همان چیزی است که پزشکان برای تایید مورد مرگ متکی می شوند. هنگامی که قلب متوقف می شود، اعضای بدن شروع به مردن در سرعت های مختلف می کنند و جریان خون در رگ ها و سرخرگ ها متوقف می شود.

-تغییر رنگ بدن:
همانطور که خون دیگر جریان نیافت، بدن شروع به دو رنگ مختلف می کند، زیرا خون در قسمت پایین به دلیل گرانش تنظیم می شود، به نظر می رسد که اثرات کبودی داشته باشد، در حالی که قسمت های دیگر بدن رنگ پائین است زیرا هموگلوبین کمتر متمرکز است.

-مرحله مرگ سرد:
مرحله ای که بدن از بین می رود و در دمای 37 درجه سانتیگراد شروع می شود. آن را به آرامی به دمای اتاق تطبیق می دهد و بدن حدود 0.8 درجه سانتیگراد در ساعت را از دست می دهد.

-مرحله فرسایش:
این مرحله فقط چند ساعت پس از مرگ رخ می دهد، زمانی که تغییرات شیمیایی به عضلات تبدیل می شود که سبب سفتی بدن می شوند.

-بدن ما هنوز حرکت می کند:
در این مرحله خون جمع می شود و یخ می زند، اما بدن هنوز هم می تواند مفاصل را خم کند و به مدت چند ساعت بعد از مرگ حرکت کند، زیرا بافت عضله در مرگ کاهش می یابد و بسته به تعداد عضلات کاهش می یابد بدن ممکن است حرکت کند.

-عصاره گیاهی خود را از بین می برد:
اگر چه مرگ بدن را سفت و سخت می کند، اما به برخی از اندام هایی که اساسا توسط مغز کنترل می شود، اعمال نمی شود. این عضله اسفنکتر است که بعد از مرگ به شدت شکننده می شود، چون مغز عملکرد آن را انجام نمی دهد باقی مانده.

-بوی بد شروع به نشت:
بدنها بوهای ناخوشایند را شناخته اند. این اتفاق می افتد زمانی که سلول های مرده آنزیم هایی را منتشر می کنند که به باکتری ها و قارچ ها می میرند و به نوبه خود گازها و بوهای مضر را به فرآیند تجزیه رها می کنند.

-ظهور حشرات:
پس از آنکه باکتری ها و قارچ ها گازها و بوی های ناخوشایند را دفع می کنند، بعضی از حشرات مانند مگس ها و مگس های گوشتی تخم های خود را توسعه می دهند ، که به نوبه خود بدن مرده را از بین می برد و سپس آنها را با موش ها، مورچه ها و عنکبوت ها می برد.

-بدن می تواند برای تلفن های موبایل:
بدن مرده ممکن است به عنوان یک نتیجه از ترکیبی از قفل و گازهای تولید شده توسط بدن منتشر شود.

-هضم روده:
با توجه به باکتری های غنی ما و زمانی که سیستم ایمنی بدن متوقف می شود، این باکتری ها روده را هضم می کند.

-التهاب چشم و تورم زبان:
هنگامی که اندامها شروع به تجزیه و روده تولید گازها می کنند، این گازها باعث برانگیختن چشم ها می شود و زبان تا زمانی که از دهان خارج می شود، متورم می شود.

-روت:
غلظت پوسیدگی زمانی اتفاق می افتد که سلول ها همچنان تجزیه می شوند و بافت پروتئین ها از بین می رود.

-پوست محو شدن:
با انباشت گاز، پوست از استخوان ها و عضلات جدا می شود.

-تنها استخوان ها
بعد از باکتری، قارچ و سایر موجودات زنده که از بقیه بدن خلاص می شوند، پروتئین در نهایت در استخوان شکسته می شود و هیدروکسی آپاتیت، یک ماده معدنی استخوانی تبدیل می شود که به گرد و غبار تبدیل می شود.